יצירת קשר

מלאו את הטופס או צרו קשר בטלפון: 03-603-51-60

* שדה חובה!

השוואת עלויות בין מערכת מבוססת מצלמות IP ו- DVR לבין מערכת מצלמות אנלוגיות

מתלבטים בין רכישת מערכת מבוססת מצלמות IP  ו- DVR לבין מערכת מצלמות אנלוגיות? טבעי לחלוטין. כדי שלא תלכו לאיבוד, לפניכם מדריך מקיף לגבי המערכות השונות, כולל היתרונות והחסרונות של כל מערכת, ובעיקר השוואת העלויות שנתוניה יכולים להכריע את הכף עקב שיקולי תקציב. אז מה כדאי מומלץ לכם אישית לרכוש ומה הם הבדלי המחירים בין מערכת אבטחה מבוססת מצלמות IP או מצלמות אבטחה אנלוגיות?

רקע

המגמה המתחזקת לעבור מפתרונות ניטור ומעקב מבוססות מערכות אנלוגיות למערכות דיגטליות ו- IP  החלה כבר בשנת 1997, עם הצגת מצלמת הרשת הראשונה שיצרה תהודה ברמה בינלאומית. עם זאת, למרות היתרונות שאי אפשר להתעלם מהם במערכות IP , טכנולוגית המצלמות האנלוגיות עדיין קיימת בתעשיות השונות, באופן עצמאי או בשילוב עם מערכות IP ו- DVR . אחד השיקולים הבולטים ביותר המונעים מצרכנים לעבור באופן מלא לטכנולוגית IP  ו- DVR  היא העלות הגבוהה של רכישת המערכת ותחזוקתה, לעומת המערכת האנלוגית הנתפסת כזולה יותר.

למרות התפיסה שמערכת מצלמות אנלוגית זולה יותר, הרי שהיום, פני הדברים השתנו כמעט לחלוטין. בעבר, ההבדל מבחינת המחיר אכן הציג פער משמעותי בין המערכת האנלוגית לבין מערכות IP  ו- DVR , אך בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית והעולם הממוחשב בו אנו חיים, ליצרנים של המערכות הדיגיטליות המחוברות לרשת לא היתה ברירה אלא להוזיל את המחירים כדי להמשיך לשרוד בשוק התחרותי שנפתח בתחום מערכות של מצלמות לניטור ומעקב.

מצלמות IP  ו- DVR

מצלמות IP - הן למעשה מצלמות המבוססות על רשת האינטרנט. כדי לפעול, עליהן להיות מחוברות לרשת אינטרנט של המשתמש או לרשת מקומית. החיבור לרשת המקומית מתבצע על ידי ראוטר בדרך כלל. החיבור של המצלמה למיקומן נעשה בתוך הקיר, בנקודת רשת, או דרך ראוטר. לא משנה באיזו דרך בוחרים, המצלמה מספקת אפשרות לשדר את התוכן המצולם בכל מחשב. מצלמות אלו נחשבות לפשוטות לתפעול וניתן לרכוש אותן במגוון צורות, החל מבסיסיות, אלחוטיות, פנורמיות, עם אפשרות זום ועוד.

מצלמות DVR - פועלות על ידי מערכת מבוססת טכנולוגיה של טלוויזיה במעגל סגור. מכשיר ה- DVR פועל באמצעות מערכת הפעלה דיגיטלית שמטרתה להקליט ולתעד תוכן ווידיאו ללא צורך בחיבור למחשב. תוכן הווידיאו המצולם של שנלכד במצלמות DVR  מאוחסן בכונן קשיח של מערכת ההפעלה לתקופת זמן מוגדרת, בהתאם לכל מפרט וסוג של מצלמה, וכמובן בהתאם למקום הפנוי בכונן הקשיח. מערכת ה- DVR  מאפשרת צפיה בחומר המוקלט מכל מקום. 

מצלמות אנלוגיות

טכנולוגית המצלמות האנלוגיות וותיקה מאוד ונמצאת בשימוש כבר למעלה מ -60 שנה, כאשר הסבתן לענף האבטחה החלה לשגשג בשנות השבעים. מצלמות אנלוגיות משדרות בעצם סרטוני ווידיאו במעגל סגור, כפי שנהוג לכנות אותן בקיצור CCTV . המצלמות האנלוגיות פועלות על ידי העברות אות ווידיאו באמצעות כבלים לנקודה מרכזית יחידה שם ניתן לצפות בתוכן המצולם. ניתן למצוא מצלמות אבטחה אנלוגיות במגוון סוגים, החל מכאלה המיועדות לאור וחושך, עמידות בפני וונדליזם ומיוחדות לאזורים רחבי היקף ועוד.

יתרונות וחסרונות של מצלמות אבטחה IP ו- DVR

מצלמות אלה מספקות למשתמשים אפשרויות צפיה בתוכן המצולם מכל מקום מרוחק בשידור חי. איכות התמונה גבוהה ונדיר שיהיו תקלות של קפיצה או עצירה בלתי רצונית, וכמו כן, הצפיה הינה ברזולוגיה גבוהה המספקת הצצה גם לפרטים הכי קטנים. הצילום מבוסס על מערכת הדיגיטלית שלא מצריך הוספת מכשירים אחרים. הקלטת התוכן נעשה באופן ישיר. ניתן לחבר מצלמה אחת או כמה ללא סיבוכים, וכאשר מתעורר הצורך להוסיף מצלמות לאלו הקיימות, או להזיז אותן למיקום אחר, מדובר בחיבור פשוט מאוד ומהיר.

אפשרויות הצפיה מרובות ויכולות לפעול על ידי הפעלה של תוכנה יחידה. ישנה אפשרות לצפות במספר זירות צילום במסך אחד.לכל משתמש יש שם משתשמש וסיסמה כך שרמת האבטחה גבוהה במיוחד ומונעת גישה להאקרים וגורמים עויינים. בנוסף, התוכן המוקלט אינו צריך להישאר במיקום הקרוב לאזור בו מותקנות המצלמות, כך שאין חשש לגניבת התכנים.

התקנת המצלמות אינה מורכבת כלל מאחר ומדובר במערכת דיגיטלית שלא דורשת מחשב במיקום בו מחליטים להציב את מצלמות האבטחה. אלו מצלמות הנחשבות כמתקדמות ומשוכללות מבחינת סוגים, יעילות ופונקציות, למשל, קבלת התרעות בהודעות אלקטרונית או דרך אפליקציה בסמאטרפון במקרים מוגדרים על ידי המשתמשים. הסוגים השונים מאפשרים לכל צרכן לרכוש את המצלמה הכי מתאימה לו, בלי לשלם יותר מדי על מצלמות אבטחה שלא מתאימות לצרכים שלו. כך לדוגמה, לקוח פרטי שרוצה מצלמה ביתית לא צריך מצלמה עם פונקציות כמו לעסק.

יחד עם זאת, מבחינת מחירים, הן נחשבות למצלמות יקרות יותר (אם כי במגמת ירידת מחירים), אך מספקות תוצאות הרבה יותר טובות ומתקדמות מהאנלוגיות. יש לציין שאסור ליפול בפח של שיווק מצלמות מסוג זה במחירים זולים מאחר ואיכותן ופעילותן אינן משביעות רצון, והן בדרך כלל רק מהוות חיקוי לא מוצלח של המותגים היקרים יותר.

יתרונות וחסרונות של מצלמות אנלוגיות

מערכת מצלמות אנלוגיות מאפשרת למשתמשים לשלב בין טכנולוגיה אנלוגית לטכנולגית IP  או DVR . לכן, אין צורך להיפטר מהן לחלוטין, אלא לשלב את המכשור החדש עם הישן. איכות הצילום של המצלמות האנלוגיות נחשבות למעולות כאשר מדובר בצילום בשעות חשוכות או בתנאי עם ראות נמוכה. המחיר של מערכת מצלמות אנלוגיות נמוך יותר בדרך כלל, נתון התורם משמשעותית להחלטה כאשר ישנו תקציב מוגבל.

עם זאת, יש לקחת בחשבון את עלות התקנת המצלמות האנלוגיות באזורים רחבי היקף המייקרים את החיבור שלהן עקב הצורך בכבילה מורכבת בפרישה נרחבת. כמו כן, המצלמות האנלוגיות אינן מספקות פונקציות ומאפיינים מתקדמים כמו זום מדויק מהסוג הדיגיטלי, ניתוחי ביצועים ותוכן ווידיאו או מגה פיקסל. לכן, אמנם משלמים פחות (לא תמיד), אבל גם מקבלים פחות.

תקציב ועלות מול תועלת

למעשה, אי אפשר להסיק מסקנה גורפת לגבי עלות כל סוג מצלמה מאחר ולכל אדם ועסק צרכים שונים. באופן כללי ניתן לומר כי היום המגמה היא להתקדם למצלמות IP שמספקות ביצועים מעולים העונים לצרכים בעולם המודרני. כל משתמש צריך לשקלל את הצרכים האישיים ולרכוש מערכת מצלמות אבטחה שיספקו לו מענה ללא פשרות. אם יש לכם מצלמות אנלוגיות, לא צריך לוותר עליהן, אלא פשוט לשלבן עם הטכנולגויה החדשנית.