יצירת קשר

מלאו את הטופס או צרו קשר בטלפון: 03-603-51-60

* שדה חובה!

בחירה נכונה של מצלמות אבטחה

בחירה של מצלמת אבטחה אינה עניין פשוט כל כך אם אין לכם ידע או רקע בתחום. ישנם שיקולים רבים אותם יש לקחת בחשבון כאשר עומדים בפני קבלת החלטה איזה סוג מצלמת אבטחה לרכוש. המגוון הרחב של מצלמות אבטחה משתנה בהתאם לצרכים אישיים, מיקום, מגזר פרטי, תעשייתי או ציבורי, תקציב וכמובן מטרה. הטיפים שלפניכם יסייעו לכם להבין יותר על סוגי המצלמות הפופולאריות בתחום מצלמות האבטחה כדי שתוכלו לקבל החלטה נכונה, יעילה ומשתלמת.

אפשרויות בחירה: להבין שיש מגוון של סוגי מצלמות אבטחה

ישנם חמישה סוגים עיקריים של מצלמות אבטחה הקיימים כיום בשוק. 1. מצלמות אבטחה אינפרא אדום, 2. מצלמות אבטחה בצורת כיפה, 3. מצלמות המותקנות בתוך תיבה, 4.מצלמות פנורמיות עם אפשרות הטיה וזום ו-5. ומצלמות אבטחה סמויות/נסתרות. כל סוג עונה על צורך אחר, לכן, עליכם לדעת להסביר מהי המטרה של רכישת מצלמת האבטחה שלכם בפני הספקים כדי שיתאימו עבורכם את הסוג המתאים ביותר.

יתרונות מצלמת האבטחה הפופולארית ביותר: אינפרא אדום

זהו הסוג הפופולארי ביותר לשימוש ביתי או עסקי הודות לאיכות הצפיה בתוכן המוקלט באור ובמיוחד בחושך. הן מספקות תמונה איכותית ברזולוציה גבוהה צבעונית במהלך היום ותמונה ברורה מאוד כאשר הראות חשוכה יותר, גם בתוך חללים סגורים וגם בחוץ. מצלמות אלה מסוגלות להבליט ולהאיר אזורים מסוימים בקלות. יתרון חשוב במיוחד הוא איכות המוצר שכן אלו מצלמות עמידות בפני מים ומסוגלות לשרוד היטב בתנאים של מזג אוויר חם או קר.  

יתרונות של מצלמות אבטחה בצורת כיפה

בקטגוריה של מצלמות אבטחה המעוצבות בסגנון כיפה ישנם מספר עיצובים ומאפיינים. ישנן מצלמות כיפה הכוללות אינפרא אדום, התקני כיפה למבנים, התקני כיפה לבחוץ, מצלמות כיפה עמידות בפני וונדליזם ומצלמות כיפה שניתן לסובב אותן, להפעיל פונקציה של זום ולקבל תמונה פנורמית. מלבד העיצוב הידידותי לעין שלא מחייב זרוע לתליה, המצלמות הקלאסיות מספקות רמה נוספת של מעקב כאשר ישנו קושי לראות את עדשת המצלמה, ללא פגיעה באיכות התמונה המאופיינת ברזולוציה צבעונית גבוהה.

יתרונות מצלמת אבטחה המותקנת בתוך תיבה

מצלמות אלה מפורסמות בשל איכות הווידיאו הגבוהה שלהן. אלו מצלמות שנפוץ להיתקל בהן במקומות הומי אדם עם תנועה מוגברת של אנשים כמו בנקים, חנויות נוחות, סופר-מרקטים ועוד. במצלמות אלה, העדשה יכולה להשתנות בהתאם לזווית הצפיה ולזום הנדרש. באור יום, המצלמות יציגו תמונה צבעונית, כאשר בתנאים חשוכים הן מצטיינות בהצגת תמונה ברורה בשחור/לבן. אם אין לכם צורך ממשי במעקב בשעות החשכה, עדיף לרכוש מצלמת אבטחה המותקנת בתיבה הודות לאיכות הווידיאו המצוינת שלה בתנאי אור.

יתרונות של מצלמה פנורמית עם אפשרות הטיה וזום

במצלמות אלה ניתן לשלוט באמצעות DVR , עם תוכנת צפיה מרחוק ו/או בעזרת מוט היגוי (ג'ויסטיק). ניתן להזיז את טווח התנועה שלהן לכל צד ולהשתמש בפונקציה של זום כדי להתמקד בפרטים נבחרים הנמצאים במרחק. בשל הפונקציות המגוונות, משתמשים בהם במקומות הדורשים רמת בטחון גבווה כמו נמלי תעופה וקניונים. המצלמות הללו נחשבות לסוג יקר יותר מהאחרות, לכן עליכם לשאול את עצמכם האם אתם באמת זקוקים לכל הפונקציות של הטיה, זום ותמונה פנורמית?

יתרונות של מצלמות אבטחה נסתרות

מצלמות אלה מציעות את הרמה הגבוהה ביותר של רמת ניטור ומעקב. אם אינכם מעוניינים לחשוף את המעקב שלכם, זוהי המצלמה הכי מתאימה עבורכם. המצלמות יכולות להגיע בשלל סגנונות, החל משעונים, שלטים וחיישנים ועד לגלאי עשן מזוייפים. עם זאת, אין למצלמות אלה פונקצית אינפרא אדום, נתון הפוגם באיכות הצפיה והביצוע שלהן, ובדרך כלל, הן גם אינן עמידות בפני מים.

 

עליכם להחליט: האם אתם רוצים מצלמה אלחוטית או מחווטת?

 

לאחר שקיבלתם מידע לגבי מצלמות האבטחה הנפוצות ביותר לשימוש כיום, עליכם לקבל החלטה בנוגע לאופן החיבור. ישנן מצלמות אלחוטיות שלא מצריכות חיווט ומקלות על העברתן ממקום למקום במידת הצורך, לעומת מצלמות שדורשות התקנה מורכבת יותר הכוללת מדידות, כבלים והתאמות לחללים בהם מוצבים המצלמות המיועדות. שימו לב – מצלמות עם חיווט מציעות מגוון רחב יותר של סוגי מצלמות, אמינות ואיכות ווידיאו טובה יותר לעומת מצלמות אבטחה אלחוטיות.

 

לשים לב לאותיות הקטנות של סוג המצלמות

 

כאשר אתם בוחרים מצלמה, אל תקראו רק את המפרט המודגש אותו מציעים היצרנים כדי ליצור אפקט שיווקי שיגרום לכם לבחור במוצר מסוים. מומלץ לשאול על מושגים שאינכם מכירים ולחפש אם יש אותיות קטנות. לדוגמה, מצלמות אלחוטיות מטעות מאחר ומצד אחד הן מדגישות את היתרון נטול החיווט, אך היצרנים לא ממש מציינים שיש להפעיל אותן באותו מקום בו ממוקמות המצלמות עצמן. אל תקלו ראש בבחירת מערכת מצלמת האבטחה שלכם מאחר ומדובר בהשקעה שאמורה לסייע לכם לאורך זמן, וכמובן בהשקעה כספית לא מבוטלת.

 

להגיע מוכנים עם שאלות לא פתורות למעמד הרכישה

 

הרשת מלאה במידע על סוגי המצלמות השונים בתחום מצלמות האבטחה. לכן, לפני שאתם מקבלים החלטה, כדאי שתערכו רשימה של הסיבות שבגללן אתם זקוקים להתקין או לשפר את מערכת מצלמות האבטחה שלכם. צמצמו את הבחירה למצלמות שהכי מתאימות לכם ובמידה ונותרו לכם שאלות, התייעצו עם הספקים או אנשי המכירות כדי שתבינו את כל הפרטים והמידע הנחוץ לכם לא רק בשלב ההתקנה, אלא גם תחזוקה עקבית.