יצירת קשר

מלאו את הטופס או צרו קשר בטלפון: 03-603-51-60

* שדה חובה!

מפעל תעשיה מודרני אינו רק מכונות ופועלים

 

כל מנהל מפעל תעשייה מודע היטב לצורך בפיקוח הדוק על הנעשה ברחבי המפעל שלו. אין מדובר אך ורק בפיקוח מהטעמים המובנים של גניבה או השחתת רכוש למרות שאלו נחשבים לגורמים הראשונים העולים במחשבה על מפעלי תעשייה והמתרחש בהם. לעקיבה אחר הנעשה במפעל משמעויות רבות הנוגעות לתחומים שונים הנמצאים באחריותו של מנהל המפעל כאחראי לשלומם של העובדים, ביטחונם האישי בעבודה, בטיחות העובדים, שלמות הציוד והעמידה ביעדי הייצור והאספקה של המפעל.

 

התפקיד של מנהל העבודה או אחראי רצפת הייצור לא נוצר "יש מאין" אלא התקבע ככורח הכרחי במציאות בה התחרותיות בשוק גוברת, ומילות המפתח להצלחת המפעל הן "יעילות" ו-"הליך ייצור נכון". בעלי מפעלים רבים משלמים כסף רב ליועצים ארגוניים מחברות שונות על מנת לשפר את הליכי הייצור שלהם, לתכנן נכון את רצפת הייצור ומשקיעים במכונות חדישות וחסכוניות והכל במטרה להביא להוזלת מחיר הייצור ושמירה על תחרותיות העסק מול המשתתפים האחרים בשוק.

 

אולם גם לאחר ביצוע כל הנ"ל עדיין עומדת בפני בעל המפעל המשימה החשובה ביותר – לוודא כי כל הנהלים וההליכים עליהם הומלץ, אכן מבוצעים בפועל וכי המפעל אכן עומד בדרישות אותן הציב בעל המפעל.

 

מערכת מצלמות וניטור של JMS – מנהל העבודה שאינו ישן אף פעם

 

מפעלי תעשייה מטבעם הם מקומות גדולים מאד, המחולקים לאגפים ולאגפי משנה, כאשר בכל אגף מתנהלת פעילות מסוג שונה. ניטור מערכת תעשייתית שכזו היא אחת המשימות המורכבות והמסובכות ביותר. אחת הדרכים היעילות ביותר הנמצאות כיום לשימושו של מנהל מפעל תעשייה הינה הקמת מערך ניטור המורכב ממצלמות שונות, המסוגלת לנטר ולתעד את כל המתרחש במפעל בכל רגע נתון.

 

בין אם מדובר בעובדים שאינם מקפידים על נהלי הבטיחות הנדרשים, עובדים שאינם ממלאים את התפקיד הנדרש מהם או אפילו עובדים המחבלים חלילה בציוד היקר המוצב בעמדתם, כל אלה דורשים השגחה מתמדת שלא תמיד בעל המפעל או מנהל העבודה מטעמו מסוגלים לבצע באופן פיזי לאורך זמן. מערכת מצלמות יעילה הממקמת מצלמות מתאימות באזורים האסטרטגיים של המפעל מסוגלת לבצע את הניטור הדרוש בקלות ולעיתים להתריע על חריגות ממצב רצוי ללא מאמץ פיזי מצד בעל המפעל או מנהל העבודה שלו.

 

בעזרת שימוש במערכת מצלמות היקפית מנהל המפעל יכול לבדוק את המתרחש בכל אחת ממחלקות המפעל, החל בעמדות העבודה וכלה בעמדות הטעינה והפריקה הממוקמות בחצר המפעל. המצלמות יכולות לנטר גם את הנעשה בחצר המפעל עצמה, ולזהות עובדים שאינם נמצאים במקומם, אנשים זרים המתקרבים למפעל, או אנשים שאינם מוכרים המסתובבים באזור המפעל ומהווים איום פוטנציאלי. כמובן שמעבר לכל המשימות שהוזכרו, משמשת המערכת גם כמערכת למניעת פריצות או אירועים פליליים העלולים להתבצע בתחומי המפעל.

 

טכנולוגיה מתקדמת ואמינות במחיר הוגן

 

חברת JMS מתמחה בהקמת תשתית מערכות צילום מתקדמות המסוגלות לנטר "מצבי קצה" עבור מפעלי תעשייה בכל תנאי תאורה ובכל תנאי אקלים. מהנדסי וטכנאי החברה, השתתפו בעשרות פרויקטים ביטחוניים, מסחריים וציבוריים בארץ ובעולם ומודעים היטב לכל הדרישות הקיימות בשוק הפרטי והציבורי. ברוב המקרים , המערכות של החברה מותאמות באופן ייחודי לכל מפעל בנפרד לאחר סקר מקדים אחד לפחות לאחר תפירת פתרון הגנה ראוי.

 

מעבר לטכנולוגיה המתקדמת מודעים היטב בחברה למצב הכלכלי במשק והחברה מאפשרת לבעלי מפעלים להתקין את המערכות המתקדמות ביותר במודל של ליסינג תפעולי, כשהאחריות לתחזוקה השוטפת או לשדרוגים עתידיים מוטלת על החברה, כך מסוגל בעל המפעל לשמור על תזרים תקציבי שפוי ללא הוצאה ניכרת העלולה להכביד עליו ולמנוע את התקנת המערכת, מה שיוביל בהכרח לעליה במקרי הוונדליזם, הגניבה או לאי שמירה על הליך הייצור הנכון והיעילות ולפגוע ברווחיותו של המפעל ולהקשות עליו להתמודד מול המתחרים.