יצירת קשר

מלאו את הטופס או צרו קשר בטלפון: 03-603-51-60

* שדה חובה!

ניו יורק כבר פה – רק איפה לעזאזל החנייה?

הערים בישראל של השנים האחרונות משנות את פניהן בקצב מהיר, וקווי הרקיע של הערים הגדולות מקבלות את הצורה המוכרת של גורדי שחקים, מגדלי משרדים ומגדלי מגורים הצומחים כפטריות אחר הגשם. מחסור חמור בקרקעות זמינות לבניה ונהירה של אזרחים אל מרכזי הערים הופכות אותן לצפופות משנה לשנה, כאשר מירב תשומת הלב ניתנת לבניה תוך התעלמות מתשתיות הכרחיות כמו דרכי תחבורה וחניה. הישראלים בניגוד לחבריהם בארצות אירופה וארה"ב אוהבים את המכונית שלהם, וממעטים להשתמש בתחבורה הציבורית, מה שהופך את החניה בערים הגדולות לבעיה אמיתית הדורשת מענה מהיר.

 

אחת הדרכים לפתור את מצוקת החניה עבור תושבי הערים, היתה בניית חניונים תת קרקעיים רבים במגדלי המגורים והמשרדים, על מנת שאלה ישמשו את דיירי הבניין או העובדים במגדל המשרדים המפואר. אולם החניונים האלה קיבלו עם הזמן מוניטין רע של מקומות המועדים לוונדליזם, אלימות ולעיתים אירועים חמורים הכרוכים בעבירות פליליות. עבור דיירי בתים לא מעטים בישראל, הירידה לחניון היא חוויה לא נעימה בלשון המעטה, ובמקרים קיצוניים אפילו מפחידה מעט. ההד הנשמע בחלל החניון, בתוספת התאורה החלשה, והבדידות האישית הופכים את החניונים למקום שלא נעים להיות בו.

 

חניון חשוך בשעת לילה מאוחרת זה לא נעים

בשנים האחרונות כתוצאה מהבעייתיות בחניונים, ולאור אירועי וונדליזם ואירועים פליליים, החלו וועדי בתים רבים להתקין מערכות צילום וניטור בחניוני הבניינים. שכנים שמכוניותיהם נפגעו או נפגמו על ידי מכוניות אחרות, זבל שהושלך בחניון במקום בחדר האשפה, פגיעה בתשתיות הבניין ודברים נוספים, הביאו להכרה בכך שהחניון הוא חלק בלתי נפרד מהבניין ויש לשמור עליו ולנטר את את הפעילות המתרחשת בו ממש כמו בשאר חלקי הבניין. בחיפוש אחר פתרונות מתאימים, פנו וועדי בתים לחברות המציעות מערכות צילום הכוללות מספר מצלמות ומכשיר הקלטה, המותקנים בחניון ומאפשרים לוועד הבית לפתור מחלוקות בין שכנים או למצוא את האחראים להשחתה או השלכת אשפה, ללא הצורך בהשערות ושמועות סתמיות, ובצורה פשוטה.

 

חברת JMS שמהנדסיה והטכנאים שלה, צברו נסיון עשיר בהקמה של מערכות פיקוח ובקרה במתקנים בעלי חשיבות בטחונית, כלכלית ופוליטית בארץ ובעולם, מציעה היום לוועדי בתים את האפשרות להתקדם למערכות ניטור ובקרה, שעד כה נהנו מהן רק ארגונים בעלי יכולות כספיות בלתי מבוטלות, או מוסדות ציבור וגופי שלטון גדולים. להבדיל מחברות אחרות מציעה JMS מערכות צילום מתקדמות מבחינה טכנולוגית הנחשבות לאיכותיות ביותר בתחומן. אולם החידוש איננו דווקא באיכות המערכות ובארץ המקור ממנה הן מגיעות, אלא דווקא בשיטת התפעול שהחברה מציעה ללקוחותיה.

 

וועד בית יקר – קבל הרבה מאד – שלם מעט מאד

בהיותנו מודעים היטב לקושי שבניהול תקציב וועד הבניין המשותף, ולבעייתיות ביכולת לשכנע את הדיירים להיכנס להוצאה תקציבית גבוהה מדי, בחרו להציע לוועדי בתים מסלול ייחודי בישראל, של ליסינג תפעולי למערכת המצלמות בחניון. כך יכול וועד הבית להתקין מערכת מצלמות מתקדמת הכוללת את כל השכלולים הנדרשים ממערכת הממוקמת בחניון שהתאורה בו מוגבלת, והוא בעל מרחב יחסית גדול ובעל שטחים "מתים" רבים, בהוצאה קטנה יחסית, תוך השארת המערכת בבעלות החברה, שבמהלך השנתיים הראשונות תגבה תשלום חודשי קבוע ונמוך, תוך שהיא נושאת באחריות המלאה לתפעול ותחזוקת המערכת.

 

מסלול הליסינג של החברה מאפשר לוועד הבית להתקין מערכת יקרה ואיכותית בחניון, בדרך שאיננה מכבידה על הדיירים או על התקציב הכללי של וועד הבית. בצורה זו נפתרות כמעט לחלוטין כל הבעיות הקשורות בחניון, כאשר גם הדיירים וגם וועד הבית מקבלים את המוצר האיכותי ביותר בדרך הנוחה ביותר.