יצירת קשר

מלאו את הטופס או צרו קשר בטלפון: 03-603-51-60

* שדה חובה!

שלום כתה א' – להתראות בחדר המנהל

כולנו גדלנו והתחנכנו על בית הספר כמקום בו אנו אמורים לספוג ערכים, להרחיב את השכלתנו, ולהתפתח כבני אדם. כל הורה מכיר את ההתרגשות הגדולה הכרוכה בהגעת הילד לכיתה א', הילקוט החדש, ההכנות המלהיבות יחד עם הילד, הבכי הראשון של הילד והדמעות שמציפות אותנו כשאנחנו עוזבים אותו שם, קטן ומפוחד בכיתה הגדולה. בשנים האחרונות לצערם של רבים חלה התדרדרות חמורה במצב מערכת החינוך בישראל, ובתי הספר הפכו להיות מקום המהווה איום של ממש עבור תלמידים ומורים. במקום לספוג ערכים, לא פעם סופגים ילדים מכות מחבריהם, ואנדליזם, ואלימות כלפי מורים וצוות ההוראה הם חלק כמעט בלתי נפרד מההווייה הישראלית של המאה ה-21 כשמדובר בבתי ספר. בסקרים שנערכו בשנים האחרונות נמצא כי למעלה מ-80% מהתלמידים במערכת החינוך הממלכתית רואים בבית הספר מקום מאיים ומפחיד. המציאות הזו של אלימות חברתית גוברת הזולגת אל תוך מערכת החינוך הביאה את ראשי המערכת לחיפוש אחר דרכים יעילות להורדת רמת האלימות והחזרת מערכת החינוך למצבה התקין.

 

בית ספר ללא אלימות – חלום ורוד או מציאות מתבקשת?

במסגרת החיפוש אחר הכלים והדרכים לשיפור מעמד המורה, ולשיפור המצב החברתי הכללי בבתי הספר, משקיע משרד החינוך הישראלי מיליוני שקלים באמצעים טכנולוגיים כאלה ואחרים לקידום המטרה, תוך שילובם בתוכניות חברתיות המשותפות למשרד, לרשויות המקומיות ולוועדי ההורים. כך למשל הוכנסה תוכנית עיר ללא אלימות לרשויות מקומיות ולבתי הספר שלהן, הוכנסו אמצעי לימוד מודרניים שיסייעו גם לתלמידים חסרי אמצעים להשתוות לתלמידים ממעמד סוציואקונומי גבוה יותר ועוד. אחד הכלים החשובים בהם נעשה שימוש במסגרת המלחמה באלימות הגוברת, הוא הצבת מצלמות ניטור, הפועלות 24 שעות ומתעדות את המתרחש בין כתלי בית הספר. באופן טבעי כמו בכל מקום בו הוצבו מצלמות הוכח כי הצבת המצלמות מביאה לירידה חדה בשיעור מקרי האלימות כמעט באופן מיידי.

 

מערכות ניטור ובקרה מבית JMS הכלי המושלם להורדת האלימות והוונדליזם

הצבת מערכת ניטור הכוללת מצלמות, מכשירי הקלטה או מערכות מרוחקות כמו מצלמות IP  היא עסק לא זול כלל, ומעבר למחיר הכספי לא תמיד קיימת המקצועיות הנדרשת בהבנת הצבה של מערכת במימדים כה רחבים כמו בית ספר. בית ספר ישראלי ממוצע מורכב בדרך כלל מכמה מרחבים מסוגים שונים הכוללים מבנים סגורים, מגרשי ספורט, ולעיתים מבנים נוספים כמו אולמות ספורט או מחסני ציוד. שילוב נכון של מערכות צילום וניטור בקומפלקס מורכב כל כך דורש מיומנות מקצועית גבוהה, ציוד איכותי, והבנה מעמיקה של התחום. חברת JMS צברה ניסיון עשיר בהקמה והצבה של מערכות צילום וניטור מהמתקדמות בעולם, והיא עובדת עם הגופים המוסדיים והציבוריים הגדולים ביותר בארץ ובעולם. מהנדסי החברה וטכנאיה, מכירים היטב את כל הצרכים הנובעים מהצבת מערכת ניטור במימדים מוסדיים ומשתמשים בציוד המקצועי והאיכותי ביותר בתחום הצילום והניטור. החל ממערכות צילום והקלטה מקומיות, וכלה במערכות צילום ממוקמות ענן המעניקות גישה מכל מקום ובכל שעה. מערכות הצילום של החברה נמצאות בשימוש בשדות תעופה, קונצרנים גדולים ומפעלי תעשיה וכוללות תלכיד של מצלמות מסוגים שונים המותאמות למיקום הייעודי, לרבות מצלמות לילה ואחרות.

 

מערכות מקצועיות לא חייבות לעלות כל כך הרבה

היתרון הגדול של מערכות הצילום מבית JMS הוא היכולת לרכוש את המערכת במודל של ליסינג תפעולי, המאפשר תשלום נוח וקטן לאורך זמן, כשהאחריות לתפעול התקין ותחזוקת המערכת השוטפת מוטל על החברה. מודל הליסינג מאפשר שדרוגים של המערכת מדי פעם בהתאם לפיתוחים טכנולוגיים עתידיים (בתוספת תשלום), כך שבית הספר נשאר מוגן ומנוטר על ידי המערכת המתקדמת והמקצועית ביותר לאורך שנים רבות, שלא כמו במודל של רכישה מלאה, בו יש צורך להחליף את כל המערכת מדי כמה שנים בעלות מלאה ומכבידה.